SKAMBIAUSI ŽODŽIAI LIG ŠIRDIES NUAIDI

Kovo 9 d. 2c klasės mokiniai nuotoliniu būdu dalyvavo integruotoje lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo ir muzikos (mokyt. E. Bareikienė) pamokoje „Skambiausi žodžiai lig širdies nuaidi“, kuri skirta Kovo 11-ajai paminėti.

Gražiausias A. Matučio, V. Nemunėlio, E. Mieželaičio, K.Juraičio eiles apie Lietuvą deklamavo Olivija, Bernardas, Ignas, Rugilė, Ugnė. Mokiniai sužinojo, kokią didžiulę reikšmę Lietuvai turėjo tokie žymūs veikėjai kaip J. Basanavičius, išleidęs laikraštį „Aušra“, pagrindinis tikslas – ugdyti tautiškumą,  V.Kudirka, išleidęs laikraštį „Varpas“, taip pat dirbo gimtinės ir tautos labui. Plačiau susipažino su Lietuvos himno autoriaus V. Kudirkos gyvenimu ir kūryba. Smalsūs, susidomėję šalies istorijos įvykiais, mokiniai gautas žinias įtvirtino viktorinoje „Ką žinau apie Lietuvą“, taip pat piešė piešinius, klausėsi Ievos Zasimauskaitės dainos įrašo „Mūsų Lietuva“.

Pamokos pabaigoje mokiniai klausėsi pasakos „Laisvės paukštelis“.

„Kraštas, kurį iš savo protėvių paveldėjau, yra mūsų. Vadinam jį Lietuva ir norim, kad šis žodis iš pasaulio kalbos ir jo žemėlapių niekada neišnyktų“ J. Marcinkevičius.

Mylėkime savo šalį, didžiuokimės, kad gyvename nepriklausomoje valstybėje, kuri yra turtinga savo istorine praeitimi.

Pradinio ugdymo mokytoja Genė Liutkevičienė