VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENA PASITIKTA SPALVINGAI IR SKANIAI

Tai gražiai skambėjo žodžiai:

Laukas, pieva, kelias, upė.

Tai gražiai iš jų išaugo

Vienas žodis – LIETUVA!

Just.Marcinkevičius

Vasario 16-oji – ypatinga šventė Lietuvai ir mums visiems. Tai laikas, kai prisimename svarbiausias tautos vertybes – laisvę ir nepriklausomybę. Tai laikas, kai prisimename  Lietuvos istoriją, svarbias ir didžias asmenybes, pakartojame Lietuvos simbolius, prisimename jų reikšmę. Šiemet šią šventę minime be susibūrimų ir be šurmulio. Mokymosi procesui vykstant nuotoliniu būdu, tenka ieškoti kitokių būdų, kaip su mokiniais paminėti valstybines šventes.

3a klasės mokiniai Valstybės atkūrimo dieną minėjo įvairiomis veiklomis iš namų. Vaizdo klasės valandėlės metu giedojo Lietuvos himną, dalyvavo protmūšyje „Ką žinau apie Lietuvą?“, pasitikrino žinias apie mūsų šalį. Dailės ir technologijų pamokose vaikai pasirinktomis priemonėmis piešė piešinius Lietuvos tema. Artėjant vasario 16-ajai, Lietuvos mokyklos organizuoja įvairius konkursus, parodas, skirtus valstybinėms šventėms paminėti. Smagu bendradarbiauti su kitomis šalies mokyklomis ir dalyvauti jų renginiuose. Šiemet Džiugilės R., Domo B., Bernardo T., Žygimanto Ž., Veronikos L. piešiniai dalyvauja tarptautinėje virtualioje pradinių klasių mokinių dailės darbų parodoje – konkurse ,,Čia mano Lietuva“, kurią organizavo Alytaus Likiškėlių progimnazija. Taip pat vaikai, jau pramokę naudotis įvairiomis piešimo programomis,  piešė atvirukus Lietuvai. Domo B., Žygimanto Ž, Nikitos L., Bernardo T. piešti atvirukai dalyvauja kompiuterinių atvirukų parodoje – konkurse ,,Lietuva – mano namai“, kurią organizavo Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokykla.

Kai už lango tikra žiema ir šalta, galima šaltį panaudoti kūrybiniams sumanymams. Trečiokai, pasitelkę vaizduotę, iš įvairių geltonos, žalios, raudonos spalvos daiktų dėliojo paveikslėlį Lietuvai ir jį užšaldė. Įdomu buvo stebėti namų aplinką ir ieškoti įvairių daiktų. Dažnas rinkosi įvairias daržoves, nes būtent jos yra ryškių spalvų. Vaikų darbelius galima pamatyti čia:  https://padlet.com/deimante_navakiene/b7pyx0jg5mzua78j

Šiais metais taip jau sutapo, kad Lietuvos valstybės atkūrimo dieną šventėme kartu su lietuvių tradicine švente – Užgavėnėmis. Klasės valandėlės metu susitarėme, kad šias šventes minėti reiktų skaniai ir spalvotai. Tad trečiokams teko pasukti galveles ir pasidomėti, kaip išsikepti spalvotų blynų, panaudojant natūralias medžiagas. Akimirkos, kaip trečiokai paminėjo šias šventes, čia: https://padlet.com/deimante_navakiene/izzfhyqxvd7fd7bl

Vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo istorijos pamokose,  kurios atskleidė Vasario 16-osios svarbą, sąsajas su mūsų mokykla. Istorijos mokytojas ekspertas  Antanas Meištas kalbėjo apie  mūsų tautos laisvės siekius ir pastangas atkurti valstybingumą.

Žodžiai „laisvė“, „nepriklausomybė“ šiandieniniame nuvertėjusių žodžių pasaulyje mažai kam besukelia širdies virpulį. Pasirodo, prie laisvės nesunku priprasti ir pamiršti jos vertę. Žvelgiant iš beveik šimtmečio  perspektyvos, viskas atrodo paprasta ir aišku. Keliasdešimt vyrų susirinko kartu ir pasirašė dokumentą, skelbiantį Lietuvos valstybės atkūrimą. Vienas mokinys tiesiog paklausė: „Nejaugi  iš tiesų tai buvo paprasta?“ Žinoma, taip gali atrodyti tik šiandien. O iš tikrųjų teko kurti Lietuvos valstybę iš naujo. Ji augo tarsi grūdas, pasėtas į ilgai laukusią žemę. Jei Mindaugo karūnavimą vadiname mūsų valstybingumo pradžia, tai vasario 16-oji yra naujos Lietuvos gimimo diena.

O kiek mūsų mokyklos mokinių žino, kaip daktaras Jonas Basanavičius, prezidentai Antanas Smetona, Aleksandras Stulginskis ir atgimstanti Lietuvos valstybė susijusi su mūsų mokykla? Šias žinias mokiniai galėjo pasitikrinti dalyvaudami mokytojo A. Meišto parengtoje nuotolinėje viktorinoje. Atsakymus pateikė daugiau nei 300 dalyvių! Džiugu, jog daugelis iš jų surinko maksimalų galimą taškų skaičių. Mokiniai ne tik  dalyvavo viktorinoje, bet ir patys kūrė užduotis mokyklos bendraamžiams ir mokytojams. Štai mokyklos savivaldos narės (kuratorė – anglų kalbos mokytoja metodininkė Eglė Ačienė) Rugilė P. (8m) pristatė viktoriną mokiniams, o Liepa Z. (8m) sukūrė užduotis progimnazijos mokytojams. Ačiū Jums!

Mūsų mokyklos direktorius, lietuvių kalbos mokytojas ekspertas Kęstutis Subačius  prisijungė prie Didžiausios bendradarbiavimo pamokos, skirtos Vasario 16-ajai paminėti (plačiau apie projektą https://www.idomipamoka.lt/vasario-16/). Šioje nuotolinėje pamokoje dalyvavo daugiau kaip tūkstantis mokytojų iš visos Lietuvos. Direktorius šiai gausiai auditorijai pristatė pranešimą, kuriuo kreipėsi ir į mūsų progimnazijos bendruomenę – „Kokią žinią iš praeities mums siunčia Lietuvos poetai? Vasario 16-oji ir laisvės tema“. Pasvarstymus puikiai apibendrino mintis: „Jei mes dabar, šiandien, šią minutę, kas dieną, visada ir visur nebranginsime laisvės, būsime neverti ne tik ateities, bet ir valstybės“.

Visą pranešimo tekstą galite rasti progimnazijos svetainėje, arba peržiūrėti šiame video: https://www.youtube.com/watch?t=659&v=rj-M2smKDnc&feature=youtu.be (maždaug nuo 14 min. 19 sek.)

Paminėję Lietuvos valstybės atkūrimo šventę, laukiame Kovo 11-osios!

Pradinio ugdymo mokytoja Deimantė Navakienė ir istorijos mokytojas Antanas Meištas