VIENUOLIO BLIUZAS ANYKŠČIUOS

105-osioms mokyklos metinėms neformalaus ugdymo būrelis „Vienuoliečiai“ ir 8m klasės mokiniai, vadovaujami anykštėnės soc. pedagogės Agnės Vernickaitės, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Loretos Paulauskienės bei geografijos mokytojos Vitalijos Pilipavičienės pradėjo prasmingą ir intriguojantį projektą „Vienuolio bliuzas Anykščiuos“. Spalio 1 dieną jie aplankė A.Vienuolio gimtinę Ažuožerius, kur rašytojo apsakymo personažas Šmukštarienė supažindino su kaimu ir objektais, tiesiogiai susijusiais su A.Vienuolio gyvenimu ir kūryba. Įdomu buvo išvysti dar tebesantį Šmukštaro gandralizdį, Veronikos ežerėlį, Alenos kūdrą, karalienės liūną.

Kaip bendrystės ir atminimo simbolį, netoli A.Vienuolio gimtojo namo vietos mūsų progimnazijos mokiniai pasodino šermukšnį.

Vėliau pačiuose Anykščiuose pasitiko A.Vienuoliu apsivilkęs muziejaus direktorius, kuris aprodė namą, kuriame iki mirties gyveno ir kūrė rašytojas. Mokiniai ėmė interviu iš vietinių gyventojų, noriai klausė įdomių pasakojimų apie rašytojo, vaistininko, muziejininko A.Vienuolio asmenybę ir kūrybą.

Projektas įgauna pagreitį. Vienuoliečiai kurs filmuką apie kelionėje įamžintas akimirkas, iliustruos rašytojo kūrinius ir siųs į Ažuožerių biblioteką, kur darbai bus surišti į iliustracijų knygą.

Smagu, jog mokiniai mato prasmę savo darbe ir entuziastingai vykdo projektą.

Projekto organizatorės