Mums 105-eri

„Niekas negali pakeisti žodžio,

parašyto istorijos ranka“

2020 m.  spalio 9 dieną Vilniaus Antano Vienuolio progimnazija kartu su Vytauto Didžiojo gimnazija, Salomėjos Nėries gimnazija ir Vytės Nemunėlio pradine mokykla mini 105-ąsias metines. Simboliška, kad seniausios Vilniaus mokyklos įsteigimo data kalendoriuje yra šalia Tarptautinės mokytojų dienos – spalio 5-osios. Todėl šiandien vėl norisi prisiminti mokytojus, kurių gyvenimai susiję su mūsų progimnazija. Nedaugelis turbūt žinote, kad net penkios puikios mūsų progimnazijos mokytojos yra Antano Vienuolio (tada dar vidurinės) mokyklos auklėtinės. Tai technologijų mokytojos Jolanta Vapsvienė ir Aušra Vaidžiulienė, biologijos mokytoja Jūratė Savickienė, lietuvių kalbos mokytoja ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Laura Jančienė. Mūsų mokykloje taip pat mokėsi ir nauja fizikos  ir informacinių technologijų mokytoja Eglė Baniulytė. Nedaug rasime mokyklų, kurių tiek auklėtinių grįžo mokytojauti į savo gimtąją ugdymo įstaigą.

Minint 105-ąsias seniausios Vilniaus mokyklos įsteigimo metines norisi paminėti ir tuos mokytojus, kurie paliko ryškų pėdsaką savo ugdytinių atminty. Tai pagarbos nusipelnę lituanistai Bronė Katinienė Ir Juozas Kundrotas, Ona Černevičienė ir Jonas Steponavičius, Danutė Barisaitė ir Birutė Girdzijauskienė ir buvęs Antano Vienuolio vidurinės mokyklos direktorius ir lietuvių kalbos mokytojas Vladas Motiejūnas, matematikai Romualdas Balaišis ir Jankelis Terespolskis, Julija Viščakienė, Vilma Baltinytė ir Genovaitė Vitalija Davenienė, rusų kalbos mokytojos Valentina Burakevič, Vanda Kazlauskienė, Nina Saveljeva ir Ona Sušinskienė, chemikės Veronika Stimburytė ir Pranutė Falkauskienė, anglistės Laima Vasauskienė ir Birutė Rastenytė, fizikos mokytojai Zita Gumuliauskienė, Vitoldas Šmigelskas ir Jonas Vidutis Kudzmanas, fizinio lavinimo – Danutė Ercmonienė ir Česlovas Jarmalauskas, geografas Antanas (tikrasis vardas Stasys) Ivanauskas ir dar daugelis daugelis kitų, mano nepaminėtų mokytojų, prieš kuriuos lenkia galvą buvę ugdytiniai.

Vilniaus Antano Vienuolio progimnazijos direktorius Kęstutis Subačius