EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ 2020

Kiekvienų metų rugsėjo 16–22 d. visa Europa mini Europos judumo savaitę.

Šiuo renginiu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai, skatinti Europos miestus ir savivaldybes diegti ir populiarinti aplinkai draugiškas transporto priemones, o gyventojus – automobilį keisti dviračiu, viešuoju transportu, ėjimu pėsčiomis ar kitokiu alternatyviu susisiekimo būdu. Šiais metais Prezidentūros Valstybės pažinimo centras jungėsi prie Europos judumo savaitės ir kvietė moksleivius dalyvauti judumo be jokios taršos iššūkyje. Šiame iššūkyje dalyvavo 3a klasės mokiniai. Rugsėjo 22 dienos rytą vaikai į mokyklą skubėjo su aplinkai draugiškomis priemonėmis – paspirtukais, riedučiais, riedžiais. Trečiokai mokykloje pasikalbėjo apie judėjimo svarbą organizmui, apie tai, kuo kiekvienas galime prisidėti, kad aplinka, kurioje gyvename, būtų švaresnė. Po to, pasiėmę savo transporto priemones, vyko į Vilniaus senamiestį, dalyvavo fizinio ugdymo pamokoje Rotušės aikštėje. Šis judumo nuotykis vaikams suteikė teigiamų emocijų ir gerų įspūdžių. Kiekvienas sau pažadėjo kuo daugiau laiko praleisti judant, sportuojant.

Pradinio ugdymo mokytoja Deimatė Navakienė

Priedai: