Įm. k. 300134205 (85) 231 40 84 rastine@vienuolio.vilnius.lm.lt atsiliepimai.vienuolio@gmail.com

Kas vaikams ir paaugliams padeda susikaupti bei nusiraminti?

Dalinamės Paramos vaikamas centro rekomendacijomis.

Mokslo metų pabaigoje ruošiantis baigiamiesiems atsiskaitymams, taip pat rengiantis egzaminams, daugeliui vaikų ir paauglių įtampą kelia nerimas dėl rezultatų ar suaugusiųjų spaudimas. Užvaldžius stipriems jausmams (pykčiui, baimei ir kt.), dažniausiai pasielgiama impulsyviai. Nerimą gali kelti ir tai, kad ne visuomet pavyksta sukoncentruoti dėmesį į mokslus.

„Labai dažnai vaikai ir paaugliai net nepastebi, kad atsisėdę prie namų darbų valandą ar ilgiau susirašinėja su draugais, pasiėmę knygą – šokinėja nuo vieno video internete prie kito, o pradėję žiūrėti filmą – „įlenda“ į socialinius tinklus“, – pastebi Paramos vaikams centre veikiančios mentorystės programos „Big Brothers Big Sisters“ draugysčių koordinatorė, psichologė Vilija Švederytė. 

Pasak psichologės, dažniausiai žaidimą įsijungiame ar užmetame akį į socialinius tinklus, nes norime nukreipti mintis nuo ne itin malonios veiklos. Tai automatinė reakcija į neigiamus jausmus, kuriuos gali sukelti nuobodulys, vienišumo ar nesaugumo jausmai, nepasitikėjimas savimi. „Tai kaip jaučiamės sunku kontroliuoti, tačiau galima pasirinkti, kaip reaguoti. Nenuklįsti į kitą užsiėmimą padeda savęs stebėjimas ir sustabdymas, suplanuotos pertraukos, nereikalingų darbui interneto puslapių ar įrenginių išjungimas, tinkama mokymosi vieta“, – sako V.Švederytė. 

 

Konkretūs patarimai, kaip susikaupti ir nusiraminti – https://bit.ly/2ZWZQjC 

 

Mergaitės ir paauglės (7–14 metų), kurios jaučiasi vienišos, nepasitiki savimi ar stinga motyvacijos, kviečiamos dalyvauti programoje „Big Brothers Big Sisters“. Čia įveikti įvairius gyvenimiškus sunkumus padeda psichologų atrinktos ir specialiuose mokymuose parengtos savanorės, kurios su mergaitėmis bei paauglėmis individualiuose susitikimuose užsiima abiems patinkančia veika ir kalbasi joms svarbiomis temomis. Daugiau informacijos ir registracija – www.bbbs.lt 

 

Pasitarti su psichologais įvairiomis vaikų auklėjimo temomis kviečiame diskusijose „Pasikalbėjimai su psichologu“. Daugiau informacijos –  https://bit.ly/3fQ76Dg

Vienuolio progimnazija