ISTORIJOS KONKURSŲ LAUREATAI

Mūsų progimnazijos mokiniai noriai dalyvauja nacionalinuose ir tarptutiniuose istorijos konkursuose. Ir ne tik dalyvauja, bet ir skina pergales!

Jau tradicija tampa Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos ir partnerių organizuojamas  „Lietuvos istorijos žinovas“ konkursas. Šia istorijos mokytojų iniciatyva siekiama ugdyti patriotizmą, sujungti kartas, bendruomenes, lietuvių išeiviją pasaulyje ir taip prasmingai paminėti Valstybės atkūrimo bei Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienas. Konkursas skirtas mokiniams ir visiems, besidomintiems tautos ir valstybės istorija, norintiems pasitikrinti savo žinias, o vykdomas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, kur tik gyvena lietuviai ar yra mūsų istorija besidominčių žmonių.

Šiais mokslo metais konkurse dalyvavo ir nemažas būrys istoriją mėgstančių mūsų progimnazijos mokinių. Pasiruošimą konkursui koordinavo istorijos mokytojas ekspertas Antanas Meištas, jam talkino istorijos vyr. mokytoja Irena Pokutneva. Dalyviams teko iš peties padirbėti, kadangi užduotys reikalavo gilesnio nei mokyklinis kursas Lietuvos istorijos išmanymo. Aukščiausių rezultatų pasiekė 8m klasės mokiniai Mykolas Radz., Nikita P. ir 5mB klasės mokinys Jokūbas B. Džiugu pastebėti, jog tai antroji iš eilės Mykolo pergalė šiais metais, o Nikita dar dalyvavo ir Nacionalinėje teisės žinių olimpiadoje, kur iškopė į II-ąjį konkurso etapą. Jokūbą galima pagirti, kad savo žiniomis ir istorijos išmanymu jis nenusileido vyresniųjų klasių mokiniams. Tikėsimės, jog kitais metais konkursas vyks įprastine tvarka ir Jokūbui seksis dar geriau.

Keletas mūsų progimnazijos 7m klasės mokinių dalyvavo  tarptautiniame istorijos dalyko konkurse „Olympis“. Konkurso  dalyviams  reikėjo atlikti  įvairiais užduotis, susijusias su tam tikrų laikotarpių istorijos įvykiais. Užduočių atlikimo trukmė – 40 min. Geriausiai sėkėsi Vestai J. Ir Deividui S., kurie iškovojo II laipsnio diplomus. Jiems mažai nusileido Barbora M. ir Regvita V., apdovanotos III-ojo laipsnio diplomais. Sveikiname!

„Istorijos Kengūra“, tai dar vienas ilgametis projektas, kuriame noriai dalyvauja mūsų prgimnazijos mokiniai. Ir čia pasiekėme laimėjimų. 6m klasės mokinys Dilanas B. surinko 193,5 taškus iš 200 galimų ir tarp 1053 dalyvių iš visos Lietuvos iškovojo Sidabrinės kengūros diplomą! Neprastai sekėsi ir jau aukščiau minėtiems istorijos žinovams Nikitai P. (184,5 tšk.), Jokūbui B. (181,25 tšk.). Jiems skiriama padėka.

Džiaugiamės  dalyvių pasiekimais, organizatorių padėkomis ir nekantriai laukiame kitų metų konkursų!

Istorijos mokytojai Antanas ir Irena