BANDOMASIS EUROPOS EGZAMINAS PROGIMNAZIJOJE

Europos egzaminas – jau beveik dešimtmetį vykdomas nacionalinis konkursas, kuriame žinias apie Europą kviečiami pasitikrinti įvairaus amžiaus dalyviai. Vyresniųjų klasių mokiniai laiko Europos Egzaminą, o progimnazijose rengiamas bandomasis egzamino variantas. Nepaisant to, norinčiųjų jame dalyvauti netrūksta. Konkurso dalyviai turi galimybę išmėginti savo žinias, atsakydami į įvairius klausimus apie ES istoriją, institucijas, kultūrą, kalbas bei kitas temas. Kasmet Europos egzamine dalyvauja daugiau nei 20 tūkst. žmonių.

Mūsų progimnazijos mokiniai (vadovas – istorijos mokytojas ekspertas A. Meištas), taip pat  jau ne pirmus metus dalyvavo bandomajame egzamine. Šiais mokslo metais konkurse nuotoliniu būdu užduotis sprendė 5-8 klasių mokiniai, tarp kurių geriausiai sekėsi 6m1 klasės mokiniui Valentinui B. Jis teisingai atliko 8 iš 10 užduočių ir pateko į II-ą konkurso etapą. Tiek pat taškų surinko ir 5P klasės mokinė Patricija B. Tačiau Patricija užduotis atlikinėjo ilgiau, todėl konkurso organizatoriai tarp mūsų porgimnazijos dalyvių jai skyrė 2 vietą. Tai vis tiek aukštas rezultatas, be to, mažieji šį kartą aplenkė konkurse dalyvavusius vyresnių klasių mokinius. Sveikiname laureatus ir linkime sėkmės kitų metų konkursuose!

Antanas Meištas