PASKAITA KARJEROS UGDYMUI SU JAUNIMO CENTRO KONSULTANTE GINTARE DEMENYTE

Š. m. kovo 5 dieną Antano Vienuolio progimnazijoje svečiavosi Jaunimo centro konsultantė Gintarė Demenytė. Konsultantė 8 klasių mokiniams skaitė pranešimą ir konsultavo profesijų pasirinkimo klausimais. Mokiniai sprendė testą „Kokią profesiją pasirinkti“, kuris, remiantis olandų psichologu John L. Hollandu, žmones (pagal interesus ir gebėjimus) bei profesijas (pagal darbo keliamus reikalavimus) suskirstė į 6 tipus: praktinis, tiriamasis, meninis, socialinis, dalykinis ir normatyvinis. Taip pat buvo sprendžiamas testas „Geometrinė figūra: ką ji atskleidžia apie tavo charakterį“, kuris paremtas psichogeometrijos teorijos prielaida, jog žmogaus charakterį galima nustatyti pagal tai, kokios geometrinės figūros jam patinka. Šie testai padėjo mokiniams atskleisti asmenybės tipą, bendravimo būdą, taip pat gebėjimą priimti sprendimus, valdyti stresą ir atskleistus charakterinio ypatumus pritaikyti būsimoms profesijoms. Paskaitos metu buvo peržiūrėta video medžaga, kurios metu buvo pasakojama apie 4 karjeros planavimo žingsnius: savęs pažinimą, profesijos pasirinkimą, mokymosi kelio pasirinkimą, darbo paiešką.

Jeigu kiltų klausimų, konsultantė maloniai pakvietė apsilankyti Jaunimo darbo centre, Žirmūnų g.139A, kuriame galima gauti dar išsamesnę informaciją profesijos ir karjeros klausimais.

Psichologė Ieva Pratašiūtė