TREČIOKAI TYRINĖJA KATEDROS POŽEMIUS

Nustebsite, kiek daug netikėtų atradimų ir paslapčių slepia požeminis pasaulis... Vasario 25 d. 3a klasės mokiniai (mokyt. G. Ulevičiūtė) gilino istorijos žinias kartu su gide tyrinėdami Vilniaus katedros požemius. Mokiniai sužinojo, jog katedros požemiuose buvo laidojami žymūs Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žmonės: didikai, vyskupai, kunigaikščiai. Juos laidodavo po katedros grindimis įruoštose kriptose. Mokiniai turėjo išskirtinę galimybę pamatyti požemiuose išlikusius seniausius XIII – XV amžiaus šventyklų mūrus ir seniausią Lietuvos freską, nutapytą XIV amžiuje, aplankyti legendinės Barboros Radvilaitės amžino poilsio vietą...

Pradinio ugdymo mokytoja Gitana Ulevičiūtė