KODĖL REIKIA SAUGOTI BALINIUS VĖŽLIUS?

Atsakymo į šį klausimą 1a klasės mokiniai ir mokytoja Jolanta Montvidienė ieškojo Saugomų teritorijų muziejuje.

Mokiniai edukacinės programos metu sužinojo, kam Lietuvoje steigiami draustiniai. Išgirdo, kokie gyvūnai gyvena zoologiniuose draustiniuose, kam gera gyventi herpetologiniuose draustiniuose.

Išsiaiškino, kuo skiriasi balinis vėžlys nuo “geležinės varlės”. Sužinojo, kad vėžlių yra įvairiausių rūšių, dalis jų – itin reti ir saugomi. Vėžliai mūsų žemėje gyvena apie 260 mln. metų. Klausydamiesi pasakojimų, padavimų, žiūrėdami filmuką apie vėžliukus drauge nusprendė, kaip galime padėti vėžliukams tapti “šarvuotais riteriais”. Edukacinės programos metu pirmokai taip pat sužinojo apie ką tik išsiritusio vėžliuko kelionę iki saugaus prieglobsčio ir tikrųjų namų – balutės.

Pradinio ugdymo mokytoja Jolanta Montvidienė