Projektas „SVEIKATIADA“. ANTROKAI VIRĖ VIRĖ KOŠĘ…

Antrokai aktyviai dalyvauja projekto "SVEIKATIADA" II iššūkyje - grūdiniai produktai - sveikatai palankios mitybos pagrindas. Gruodžio mėn. vaikai, laukdami Kūčių ir šv. Kalėdų, dalyvavo edukacinėje programoje "Kūčiukų kepimas" ir mokėsi kepti kūčiukus. Susipažino su gana paprastu kūčiukų receptu, kurio pagrindinė dalis yra kvietiniai miltai, malami iš grūdų. Dubenin dėjo produktus, patys suko, minkė tešlą ir pjaustė ją mažais gabalėliais. Malonu buvo dar šiltus juos ragauti su šilta žolelių arbata.

Grįžus po Kalėdų atostogų, 2a klasėje (mokytoja D.Navakienė) vyko integruota pasaulio pažinimo ir technologijų pamoka. Pamokoje buvo kalbėta apie sveiką mitybą, grūdinius augalus, grūdo sandarą, grūdinius produktus, įvairių rūšių kruopas, prisimintos sveikatos piramidės sudedamosios dalys. Vaikai mokėsi virti košę, aiškinosi, kurios kruopos išverda greitai, o kurioms reikia ilgesnio laiko. Pasitarus buvo nuspręsta viename puode virti grikių ir ryžių košę, kitame avižinių dribsnių, kviečių ir miežių košę. Abi košės puikiai pavyko ir vaikai su pasigardžiavimu jas suvalgė!

Džiaugiamės, kad projektas suteikia daug žinių ir teigiamų emocijų!

Priemonės (elektrinė plytelė, puodai) tiriamajai veiklai gautos pagal projektą “Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis”.

Pradinio ugdymo mokytoja Deimantė Navakienė