SUSITIKIMAS SU VAIKŲ RAŠYTOJU IR DAILININKU KĘSTUČIU KASPARAVIČIUMI

Į progimnazijoje vykstančią tarptautinę pradinių klasių mokinių kūrybinių darbų parodą – konkursą „Daiktai atgyja...“ buvo pakviestas atvykti gerbiamas vaikų rašytojas, garsus knygų iliustratorius Kęstutis Kasparavičius, kurio 65-metų sukakčiai paminėti ir buvo skirta ši paroda. Rašytojas mielai sutiko ir gruodžio 9 d. atvyko į mūsų progimnaziją. Pradinių klasių mokiniai su nekantrumu laukė šio susitikimo. Dainos ir šokio studija „Šakar makar“ svečią pasveikino  daina „Snaigių šokis“, o mažieji 1b klasės aktoriai suvaidino rašytojo sukurtą ir vaikų labai pamėgtą istoriją „Ginčas“. Mokiniai susidomėję klausėsi svečio pasakojimo apie savo vaikystę, kūrybą. Jie sužinojo, kad  būsimas rašytojas augo kaimo mokytojų šeimoje, vaikystėje svajojo tapti pilotu, elektriku, kad mėgstamiausia jo knyga buvo „Mikė Pūkuotukas". Kęstutis Kasparavičius tiek apie savo kūrybą, tiek apie laimėjimus kalbėjo kukliai.

„Šiek tiek keista, kai pagalvoju, kad mano pavardė atsidūrė tarp itin garsių ir žinomų autorių. Ką palieku savo knygelėse, kad su jomis noriai draugauja tiek Lietuvos, tiek tolimiausių šalių vaikai ir suaugusieji? Dalelę savęs, tiksliau, gana didelę dalį savęs, kažkam kitam manęs nebe daug ir lieka. Be to, mano knygos šiek tiek paslaptingos, iki galo neaiškios. Gal tai vilioja skaitytojus? Stengiuosi rašyti taip, kad knygą norėtųsi imti, vartyti, skaityti daug kartų, kad kaskart joje būtų galima surasti kažką nauja“, - sakė menininkas. Jis parašė ir iliustravo 16  knygų vaikams, iliustravo apie 60 kitų autorių knygų, kuriose spalvingi, gana tiksliai išpiešti paveikslėliai kaskart seka vis naujas istorijas kiekvienam, kas ryžtasi pažvelgti atidesniu žvilgsniu, ir kviečia mažąjį skaitytoją drąsiai keliauti oro balionu į beribes vaizduotės padanges.

Rašytojas pradžiugino mažuosius skaitytojus, atsakydamas į visus jų klausimus bei padovanodamas autografą. Jis mielai sutiko dalyvauti parodos – konkurso darbų vertinimo komisijoje. Menininkas įdėmiai apžiūrėjo kiekvieną darbą ir pasidžiaugė mažųjų iliustratorių išradingumu, originalumu ir beribe fantazija. Jo vertinimas buvo lemiamas, renkant 20 parodos – konkurso laureatų darbų.

Atsisveikindamas rašytojas padėkojo už gražią parodą, pasidžiaugė, kad vaikai skaito jo sukurtas istorijas ir pažadėjo mažuosius nustebinti dar ne viena nauja knyga.

Susitikimas ir bendravimas su menininku Kęstučiu Kasparavičiumi paliko šiltus prisiminimus. Ačiū rašytojui už mums skirtą laiką ir nuoširdų bendravimą.

Pradinio ugdymo mokytojos Jūratė Skurkienė ir Deimantė Navakienė