ADVENTO VAINIKŲ PYNIMO VAKARAS

Prasidėjus gruodžiui, kartu su advento pradžia, 2a klasės mokiniai ir jų tėveliai vieną vakarą praleido progimnazijoje. Vakaras buvo skirtas Advento vainikų pynimui bei šiltam pasibuvimui visiems kartu, belaukiant didžiausių metų švenčių.  Mokinio Bernardo mama visiems papasakojo apie Advento vainiko atsiradimo istoriją, jo reikšmę. Ji  paaiškino, kad Advento vainikas visada apskritos formos. Apskritimas nuo senų laikų yra amžinumo ir vienybės ženklas, taip pat reiškiantis niekada negęstančią saulę ir jos metinį ciklą. Vainikas pinamas naudojant visada žaliuojančios eglės arba pušies šakas. Advento puošybai dažniausiai naudojamos natūralios ar gamtinės medžiagos, lengvai randamos miške ar mūsų namuose. Tai gali būti įvairūs kankorėžiai, riešutai, simbolizuojantys išmintį, cinamono lazdelių ar kiti ryšulėliai, kurie simbolizuoja sukauptą patirtį ir žinias, uogos ir vaisiai bei kiti valgomi dalykai, kurie yra gražios formos ir ilgai išlieka nepakitę.

Vaikai kartu su tėveliais nupynė įdomius, gražius Advento vainikus. Vieni iš jų buvo labiau natūralūs, iš gamtinių medžiagų, kiti labiau šiuolaikiški. Pasigrožėję vainikais, leidome jiems iškeliauti į šeimas ir suteikti kiekvieniems namams šiltumo,  jaukumo bei kalėdinės dvasios.

Pradinio ugdymo mokytoja Deimantė Navakienė