KONKURSE “KAMŠTELIŲ VAJUS 2019” MŪSŲ PROGIMNAZIJA NUGALĖTOJA!

Konkursas „Kamštelių vajus“ yra dalis socialinės iniciatyvos „EKODAIKTAI.LT“. Projekto tikslas – šviesti visuomenę, skatinti gyventi ir leisti laisvalaikį sveikai, naudoti ekologiškas priemones, tausoti aplinką ir energijos šaltinius, skleisti žinią apie tokių paslaugų naudą. Skatinti mąstyti „žaliai“, puoselėti kūrybiškumą ir ugdyti komandinį darbą. Tai svarbiausi tikslai, kuriuos sau kelia konkurso „Kamštelių vajus“ organizatoriai.

2019 metais mūsų mokykla šiame respublikiniame konkurse užėmė I–ąją vietą. Į plastikinių kamštelių rinkimo akciją aktyviai įsitraukė visa mokyklos bendruomenė ir pririnko net 169 kg! Finalinis apdovanojimų renginys vyko lapkričio 22 d. LITEXPO, parodoje "Vaikų šalis". Jo metu buvo paskelbti nugalėtojai ir išdalinti prizai. Taip pat tris parodos dienas buvo eksponuojami ir gražiausi meniniai darbai, sukurti iš plastikinių kamštelių. Šiais metais Lietuvoje buvo surinkta 2413 kg plastikinių butelių kamštelių. Jau kitų metų pavasarį Jaunimo ir vaikų edukacijoms, stovykloms skirtoje sodyboje "Gervių lizdas", Trakų rajone, bus pastatytas ir įrengtas namas, skirtas kamštelių perdirbimui. Jame bus rūšiuojami kamšteliai, malami ir gaminami vazonai, įrengti moduliai, skirti žaidimams, taip pat vyks plastiko perdirbimo edukacijos. Mūsų mokyklos atstovai su malonumu apsilankys šiose ,,Gervių lizdo” edukacijose.

Gera, kad mus visus vienija viena idėja - mažinti plastiko taršą. Kamštelius kviečiame rinkti ir toliau.

Organizatorės- pradinio ugdymo mokytojos: Rita Duogytė, Rasa Jagminė, Gitana Ulevičiūtė