TARPTAUTINĖS TOLERANCIJOS DIENOS RENGINIAI PROGIMNAZIJOJE

Lapkričio 11-15 dienomis progimnazijoje vyko renginiai, skirti Tarptautinei Tolerancijos dienai. Per istorijos pamokas  mokiniai su  progimnazijos Tolerancijos ugdymo centro vadovu, mokytoju ekspertu A. Meištu prisiminė ir aptarė įvykius, susijusius su tolerancijos istorija, žmogaus teisių  pažeidimais. Dalijosi mintimis, ką daryti, kad tokie pažeidimai nepasikartotų. Didžiulio susidomėjimo susilaukė šių metų  simbolio  – Tolerancijos švyturio gaminimas. Sulaukėme galybės piešinių, kai kurie buvo tapyti ant drobės (Austėja. 8a), išdeginti medyje (Justė 7m). Puikių piešinių buvo tiek daug, kad visų autrių net neįmanoma suminėti. Sulaukėme ne tik piešinių, bet ir įvairių maketų. Švyturius iš „Lego“ kaladėlių gamino Orestas, Gabrielius ir Matas iš 6m1. Rojus iš 5a pateikė švyturį, savomis rankomis pagamintą iš keramikos. Kruopštusis Rojus dirbo dvi dienas ir darbas puikiai pavyko. Nikita (8m), Viktorija St. (7b), Lukrecijus (7m) bei Liepa (7m) pagamino švyturius su  veikiančiomis elektros lemputėmis ir šviesos efektais. Be to, Liepos švyturio apatinėje dalyje slėpėsi valgomi tolerancijos saldainiukai! Kiti maketai taip pat nestokojo kūrybiškumo bei originalumo. Džiugu, kad prie kai kurių švyturių gamybos prisidėjo ir vaikučių artimieji. Ačiū Jums!

Renginių savaitę vainikavo gyvas, iš progimnazijos savivaldos atstovų suformuotas švyturys. Mokiniai sustojo piramide, švietė žibintuvėliais bei laikė užrašą "tolerancija". Šios darnios komados vadovė ir idėjos autorė – anglų kalbos vyr. mokytoja Eglė Ačienė. Ačiū kūrybingai vadovei ir šauniai progimnazijos savivaldai!

Ir tai dar ne viskas. Mokinių savivaldos nariai, įkvėpti 6m klasės mokinės Gretos Č. (klasės vadovė E. Nedzveckienė), sumanė sutelkti visos mūsų progimnazijos bendruomenę į labdaringą veiklą „Pyragų mugę“. Iš viso geraširdžiai suaaukojo daugiau kaip 200 Eur! Surinkti pinigėliai bus pervesti beglobių gyvūnų organizacijai „Tautmilės globa“.

Kas geriau užjaus, jei ne vaikų blizgančios akys, mylinčios širdys ir vilties pilnos rankelės?

Šią idėją palaikė ir patys mažiausieji progimnazijos mokiniai - 1a ir 1d klasių vaikai (klasių vadovės J. Montvidienė ir V. Orlienė). Džiaugsmingai pardavinėjo skaniausius pasaulyje pyragus, sausainius ir visus užbūrė savo šypsenomis ne tik pirmokėliai, bet ir trečiokai, ketvirtokai (3a ir 4b klasių mokiniai, vadovaujami  mokytojų G. Ulevičiūtės ir R. Duogytės), penktokai ir šeštokai. O pirkėjų minia vos tilpo!.. Džiaugiamės, kad mokinių tėveliai palaiko mokinių idėjas, įsitraukia į mokyklos renginius ir kuria tvirtą, vieningą progimnazijos bendruomenę.

Dėkojame mokinių Tėveliams (1d klasės mokinio Danieliaus mamytė asmeniškai paaukojo "Tautmilės globai") ir visiems vaikams už atviras širdis, jautrumą, gerumą, dėmesį šalia esančiam...

Taigi tolerancijos diena paminėta tikrai turiningai ir atmintyje išliks ilgam!

E. Ačienė, V. Orlienė, A. Meištas