INTEGRUOTA LIETUVIŲ KALBOS IR DAILĖS PAMOKA MARTYNO MAŽVYDO BIBLIOTEKOJE

Įgyvendinant tęstinį skaitymo skatinimo projektą „SKAITAU IR AUGU“, daug kartų galvota apie įvairius metodus, būdus, kurie skatintų vaikus skaityti knygas ir tapti sąmoningais skaitytojais. Vienas iš tokių būdų – pamokos, įvairios veiklos netradicinėse Vilniaus miesto erdvėse. Tinkamai parinkta netradicinė aplinka, kūrybiškumą skatinančios priemonės - patrauklu vaikams ir juos motyvuoja.

Tęsdami pažintį su vaikų rašytoju Kęstučiu Kasparavičiumi, lapkričio 8 d. 2a klasės mokiniai važiavo į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką. Čia vyko integruota lietuvių kalbos ir dailės pamoka. Antrokai atidžiai klausėsi K.Kasparavičiaus istorijos „Šuniškos dienos“, atsakė į pateiktus teksto suvokimo klausimus, buvo aktyvūs ir susidomėję, drąsiai reiškė savo nuomonę. Išklausę kūrinį, iš popieriaus gamino šuniuką.

Būdami didžiausioje Lietuvos bibliotekoje, antrokai aplankė čia vykstančią K.Kasparavičiaus vaikų knygų iliustracijų parodą „Dirigentas su teptuku“. Iliustracijų pagrindinė technika – pieštukas ir akvarelėVaikų rašytojas yra iliustravęs apie 60 kitų autorių knygų ir apie 10 knygų savo paties parašytų knygų vaikams. Pats rašytojas apie save sako „Esu daugiau dailininkas, nei rašytojas“.

Svarbu paminėti, kad šiemet Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka 2019 m. mini 100-mečio jubiliejų. Ta proga birželio mėn. vykusiame piešinių konkurse „Knygų namų šviesa. Nacionalinei bibliotekai – 100“ dalyvavo 2a klasės mokinės Džiugilė R., Silvija B., Veronika L. Šį rudenį mergaitės buvo apdovanotos padėkomis.

Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo vaiko vaizduotės, kaip KNYGA.

Astrida Lindgren

Pradinio ugdymo mokytoja Deimantė Navakienė