PIRMOKAI IR DRUGELIAI

Drugiai – vienas gražiausių pasaulyje gyvių. Sparnai – natūraliai susiformavę paveikslai, kurie  susideda iš įvairių dėmių, linijų, dryžių.

1d klasėje spalį apsigyveno išskirtiniai drugiai, kurie atvyko iš Azijos ir Afrikos. Šią galimybę suteikė dalyvavimas projekte „Užsiaugink drugelį pats“. Mokiniai turėjo galimybę su šiais vabzdžiai susipažinti iš arti. Vaikai stebėjo visą drugio kitimą. Kiekvieną dieną rūpindamiesi su nekantrumu laukė, kol vikšras pavirs į lėliukę, o iš lėliukės virs į drugį. Pirmokai sužinojo, kad kiekviena stadija trunka dvi savaites ir kad kantrybės laukti prireiks.

Taip pat mokiniai sužinojo, kuo skiriasi drugeliai, kaip skiriasi skirtingų kraštų drugių mityba. Vikšrus maitino Kanų lapais, o jau išsiritę drugeliai mėgavosi apelsinų nektaru bei bananais.

Stebuklas! Nors už lango ruduo, 1 d klasėje buvo tikras pavasaris.

Pradinio ugdymo mokytoja Vika Orlienė