„SALDŽIOJI“ IŠVYKA Į TRAKUS

Atkeliavusi bobų vasara spalio 15 d. puikiai nuteikė 2a klasės mokinius (mokytoja D.Navakienė) vykti į pačią „saldžiausią“ ir taip lauktą išvyką. Mokiniai važiavo į Trakuose esantį šokolado restoraną „Šokolado sostinė“, kur dalyvavo edukacinėje programoje. Vaikai klausėsi pasakojimo apie šokolado atsiradimą, jo rūšis,  stebėjo saldainių gaminimo procesą, degustavo ir patys gamino saldainius. Po užsiėmimo, aplankę čia pat esantį šokolado muziejų, visi dalyviai buvo apdovanoti pažymėjimais, įrodančiais, kad jie tapo šokolado meistrais, ir su lauktuvėmis namiškiams tęsė išvyką.

Antrokai aplankė Angelų kalvą, kurią puošia per 40 didingų angelų, iš ąžuolo drožtos skulptūros bei koplytstulpiai, siekiantys beveik 6 metrus. Kiekvienas ant kalvos esantis angelas tarsi įkūnija vieną iš gyvenimo tiesų. Ant kalvos angelo pavidalu įamžinta Gyvybė, Tiesa, Taika, Dvasios ramybė, Atjauta, Pasiaukojimas, Meilė, Sveikata, Džiaugsmas, Dėkingumas, Viltis ir kt.
          Grįžtant buvo aplankytas Alpakų ūkis. Antrokai įdėmiai klausėsi ūkio savininkės pasakojimo apie pirmąjį šių gyvūnų atvežimą į Lietuvą, jos rūšis, vilnos savybes ir panaudojimą, kuo alpakos skiriasi nuo kupranugarių ar lamų. Alpakos labai taikūs ir draugiški žmonėms gyvūnai, todėl kiekvienas turėjo galimybę pabūti šalia jų ir pavaišinti skanėstais – morkomis, obuoliais. Sodybos šeimininkai augina ir labai senos šunų veislės Čihuahua  šuniukus, kurie yra vieni iš smulkiausių ir mažiausių pasaulyje. Antrokai susipažino ir su jais.

Išvykoje netrūko gerų emocijų, kurių antrokams užteks dar ilgam.

Pradinio ugdymo mokytoja DEimantė Navakienė