EKSKURSIJA Į AUKŠTAITIJOS NACIONALINĮ PARKĄ

Spalio 9 dieną 2b ir 2d klasės mokiniai kartu su mokytojomis R.Jagmine ir J.Šimkiene išvyko į kelionę.

Pirmiausia lankėsi UAB ,,ROMNESA‘‘, kur kiekvienas mokinys turėjo galimybę pats pamatyti, paragauti ir pabandyti, kaip ant mūsų šventinio stalo atsiranda įvairių rūšių ,,Šakočiai‘‘. Čia kepami dviejų rūšių skanėstai: paprastas – tradicinis ir trapusis. Mokiniai išklausė edukacinę programą ,,Parodomasis šakočio kepimas‘‘ ir įgijo žinių apie Lietuvos kultūrinį paveldą – šakotį.

Tuomet antrokai keliavo link Palūšės. Aplankė Šv. Juozapo bažnyčią (pastatyta 1757 m., antra pagal senumą medinė bažnyčia Lietuvoje; varpinę (pavaizduota ant buvusio 1 lito banknoto). Mokinius tapti geresniais paskatino užrašas virš bažnyčios durų ,,Įženk geras, išeik geresnis‘‘.

Vėliau keliautojai kopė į  Ladakalnį. Manoma, kad ant šio kalno buvo aukojamos aukos baltų gyvybės deivei Ladai. Nuo šio kalno atsiveria nuostabi panorama – matyti net 6 ežerai.

Drąsiausieji lipo į apžvalgos bokštą.

O ekskursiją vainikavo ,,Triušiukų slėnis‘‘.  Čia eksponuojama daugiau nei 50 skirtingų veislių triušių ir triušiukų: Belgijos milžinai, Vokietijos dėmėtieji milžinai, Vienos mėlynieji.

Triušiukų slėnyje antrokai taip pat grožėjosi  tauriaisiais elniais, Kamerūno ožiukais, avytėmis, alpakomis, nutrijomis, įvairiais paukščiais: stručiais, fazanais, kalakutais, dekoratyvinėmis vištomis, žąsimis, antimis, putpelėmis, ir kitais šio slėnio gyventojais.

Mokiniai  ne tik susipažino su gyvūnais ir paukščiais, paglostė ir pamaitino triušiukus, bet ir  pajodinėjo Poni arkliuku, pašokinėjo ant batuto, pasisupo ant sūpynių, žaidė krepšinį, o kiti tiesiog gėrėjosi  gamta.

Tikimės, jog tokių turiningų kelionių turėsime dar ne vieną!

Pradinio ugdymo mokytojos Rasa Jagminė ir Jolita Šimkienė