KODĖL SPRAGSI „POPKORNAI“?

Atrodo toks paprastas dalykas kukurūzų burbuolė ir tie maži, nuostabiai geltoni grūdeliai. Koks įvyksta stebuklas, kai grūdelius pakaitiname ir jie staiga išsipučia ir tampa burnoje tirpstančiu skanėstu...

1d klasės vaikai bandė įminti mįslę, kodėl „popkornai“ spragsi?

Klasės vaikai tapo mažaisiais tyrinėtojais ir kruopščiu darbu bei atsakingai elgdamiesi su pateiktomis medžiagas ir priemonėmis atliko eksperimentą. Kad nebūtų karšta piršteliams, jiems į pagalbą atkeliavo mėgintuvėliai, žvakutės, balionėliai ir laikikliai. Su mokiniais kėlėme hipotezes ir svarstėme, kas atsitinka, kad kukurūzo grūdelis išsipučia. Vėliau bandymo metu priėjome prie išvados, kad kylantys garai yra pagrindinė priežastis. Visi tyrinėtojai kaip susitarę galvojo, kad riebalai padeda sprogti kukurūzui, tačiau liko nustebę, kad tai netiesa.

Aptarėme ir tai, kad spragėsius galime valgyti ir kad tai naudingas produktas mūsų organizmui, savyje turintis skaidulų, kurios palengvina mūsų organizmo veiklą.

Po kruopštaus darbo galėjome pasimėgauti ir pačių pasigamintais spragėsiai.

Pradinio ugdymo mokytoja Vika Orlienė

Priemonės, panaudotos tiriamajai veiklai, gautos pagal Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“. Plačiau apie projektą skaitykite ČIA