GEDULO IR VILTIES DIENOS MINĖJIMAS PROGIMNAZIJOJE

Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje
įvertinti iniciatyva minėjome Birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną.

Šiemet prisimename jau 77-ąsias pirmųjų brutalių sovietinės okupacijos trėmimų
metines, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta daugiau kaip 17 tūkst.  žmonių.
Pagerbiant šią tragišką sukaktį, mūsų progimnazijoje  vyko pilietinė iniciatyva „RAKTAI iš paliktų namų...“  Raktai simbolizuoja prievarta paliktus namus,  o kartu ir viltį sugrįžti bei atrakinti gimtąją sodybą...

Mokiniai pagamino daugybę įvairių formų ir dydžio raktų, o ant jų surašė tremtinių istorijas. Daugelio iš jų pasakojimai buvo asmeniški, kadangi šeimos, giminės rate buvo ne vienas, patyręs tremtinio dalią.  Mokytojas metodininkas A. Meištas kartu su mokiniais kalbėjo apie tremties tragediją, vaikų, patyrusių tremtį, likimus, vyko filmo „Ledo vaikai“ peržiūra ir aptarimas.

Ši tragedija niekuomet nebus pamiršta.